Účinky červeného vína, ktoré potešia aj vašu váhu

13.11.2017

Účinky červeného vína, ktoré potešia aj vašu váhu

Mnohí by si určite priali, aby im ručička na váhe ukazovala stále rovnakú hmotnosť. Postarať sa o to môže aj pohár červeného vína.

Jesť veľa a často zaiste škodí každému organizmu, o tom niet žiadnych pochýb. Viacerí z vás majú však predsudky aj voči alkoholu, ktorý považujú za akýsi spúšťací mechanizmu pre náš zvýšený apetít, a preto ho radšej odsúvajú nabok.  To však neplatí v prípade vína. Najmä účinky červeného vína sú obzvlášť jedinečné.

Všetko s mierou

Je pravdou, že pokiaľ sme pozvaní na nejakú slávnostnú večeru, kde sa podáva niekoľko chodov jedla a v ponuke sú aj luxusné drahé alkoholy, tak naše telo dostáva skutočne zabrať.

Z technického hľadiska alkohol patrí medzi makronutrienty (obsahuje 7 kalórií na gram), prakticky však pre prežitie potrebný nie je. Medzi makronutrienty potrebné pre život patria bielkoviny, sacharidy a tuky. No a práve tie sa nachádzajú vo všetkých tých dobrotách, ktoré zvykneme alkoholom zapíjať. Vtedy už naozaj netreba veľa a tuky sa začnú ukladať na naše telo jedna radosť.

Vo víne je skutočne iba čistá pravda

Úplne opačný prípad nastáva, pokiaľ sa niekam vyberieme degustovať víno. Na takých miestach nám nanajvýš hrozí, že k poháriku dostaneme tak maximálne nejaký drobný záhryz v podobe slaných praclíkov alebo syrovej misy, ktoré ani zďaleka nie sú pre náš organizmus veľkou záťažou.

V tomto prípade, naše telo vníma alkohol ako toxický, a teda ho chce čím skôr vylúčiť. Začína sa proces zbavovania prázdnych kalórií z etanolu. A práve ten brzdí spaľovanie tukov zo sacharidov a bielkovín. Preto, ak alkohol, tak víno, ak víno, tak určite červené víno, a chudnutie bude potom vašim najlepším priateľom.

 

 

Rubriky

Štítky

darček na valentína darčekové fľaše mdž deň žien Zlaté šampanské aký darček aký firemný darček biele víno červené víno červené víno na chudnutie darček k darček k narodeninám darček na deň otcov darček pre frajera darček pre frajera darček pre mamu darček pre muža darček pre muža darčeková fľaša darčeková fľaša darčekové fľaše k narodeninám darčekové víno darčekové víno darčekové víno na valentína darčeky pre mužov degustácia vína delenie vín dream line egrešové víno firemné darčeky firemný darček firemný darček firemný večierok hodnotenie vína hrozno jahodové víno jedlá koštovka vína krst knihy ľadové víno ľadové víno limbašké vína malinové víno mdž miešaný nápoj muži najlepšie vína nápad na darček nápady na darček narodeniny o víne originálny darček pre muža ovocné vína personalizované víno ríbezľové víno šampanské šampanské šampasnké so zlatom šampus Sekt so zlatom silvester skladovanie vína staré víno šumivé víno šumivé víno šumivé víno svadobné víno tip na darček tip na darček tipy na darčeky tipy na darčeky tipy na darčeky účinky vína Valentí valentín valentine vhodný darček pre muža Vianočné darčeky vianočný darček vianočný darček pre mamu Vianočný darček pre otca vianočný darček pre priateľku víno víno víno víno na chudnutie víno na svadbu víno na valentína víno pre ženu vinohrad višňové víno výroba vína výslužkové víno výstava vín zásnuby ženy zlaté šampasnké
YzM3Z