Valentín, darčekového vína čas

09.10.2017

Valentín, darčekového vína čas

Valentín je hneď po Vianociach druhým sviatkom v roku, kedy sa zvyknú ľudia obdarovať navzájom. Každý predsa vie, že na vzťah treba dvoch, a preto aj darčeky sú vždy dva, oba venované iba z čistej lásky.

 

Či už sa rozhodnete pre spoločne strávený čas alebo si pre každého zvlášť pripravíte osobitý darček, tak možnosti máte v dnešnej dobe máte naozaj neúrekom. Čo by však určite nemalo chýbať a výslednému momentu by to mohlo len dopomôcť, je fľaša dobrého vína.

Dobre vieme, že ženy skôr preferujú sladké a aromatizované vína, pričom muži dávajú skôr prednosť suchým a kyslejším vínam. Avšak, pri výbere tej správnej odrody to určite nemalo skončiť. V dnešnej dobe, dokážete totiž siahnuť aj po víne s personalizovanou etiketou, ktorá nechá vyniknúť aj vaše vnútorné pocity, či aktuálne rozpoloženie vášho vzťahu. Či už sa bude jednať o zamilované verše na etiketu vyryjete vaše iniciály aj dátumom zoznámenia, fantázie sa medze nekladú.

Ďalšou veľkou pravdou je aj to, že láska ide aj cez žalúdok, a preto by sme nemali zabúdať na to, že k dobrému vínu patrí zaiste aj chutné jedlo. Páni zvyčajne obľubujú chute, ktoré sú stále bližšie k plnšej chuti vína, ako je Tramín, ktorý dokonale ladí s mäsitými pokrmami. Na strane druhej, ženy a ich ovocné voňavé druhy sú všeobecne uprednostňované najmä k dezertom, takže napríklad s chutným koláčom je polosladké biele víno dokonalou kombináciou.

Ľahšie jedlá a šaláty sú zase dokonalým doplnkom k rosé. Ak však trávite čas v horách, napríklad lyžovaním, pohárik červeného vína ohreje náladu vás oboch. Rovnako tak, aj špeciálne arómy ako čierne ríbezle, čučoriedkové odrody väčšinou obľubujú obe pohlavia  a sú ideálne pre hlavné jedlá a čokoládové dezerty.

 

Rubriky

Štítky

darček na valentína darčekové fľaše mdž deň žien Zlaté šampanské aký darček aký firemný darček biele víno červené víno červené víno na chudnutie darček k darček k narodeninám darček na deň otcov darček pre frajera darček pre frajera darček pre mamu darček pre muža darček pre muža darčeková fľaša darčeková fľaša darčekové fľaše k narodeninám darčekové víno darčekové víno darčekové víno na valentína darčeky pre mužov degustácia vína delenie vín dream line egrešové víno firemné darčeky firemný darček firemný darček firemný večierok hodnotenie vína hrozno jahodové víno jedlá koštovka vína krst knihy ľadové víno ľadové víno limbašké vína malinové víno mdž miešaný nápoj muži najlepšie vína nápad na darček nápady na darček narodeniny o víne originálny darček pre muža ovocné vína personalizované víno ríbezľové víno šampanské šampanské šampasnké so zlatom šampus Sekt so zlatom silvester skladovanie vína staré víno šumivé víno šumivé víno šumivé víno svadobné víno tip na darček tip na darček tipy na darčeky tipy na darčeky tipy na darčeky účinky vína Valentí valentín valentine vhodný darček pre muža Vianočné darčeky vianočný darček vianočný darček pre mamu Vianočný darček pre otca vianočný darček pre priateľku víno víno víno víno na chudnutie víno na svadbu víno na valentína víno pre ženu vinohrad višňové víno výroba vína výslužkové víno výstava vín zásnuby ženy zlaté šampasnké
MGY3ZDkwZ