Aké víno sa hodí k jednotlivým pokrmom

05.10.2017

Aké víno sa hodí k jednotlivým pokrmom

Vzájomná kombinácia chutného jedla a dobrého vína záleží vždy od vkusu dotyčného človeka. Každý sme predsa iný, ako aj každému chutí niečo viac či menej. Pre tých menej rozhodných, vytvorili viacerí gurmáni a znalci vína pomyselný zoznam, ktorý nám pomáha vytvoriť dvojice, ktoré naozaj chutia.

 

Rulandské modré

Je víno, ktoré sa ideálne hodí pre jedlá so zemitými chuťami

Jedlá, vyrobené zo surovín, ako sú napríklad huby a hľuzovky, vyniknú pri červených vínach, ako sú Pinot Noir a Dolcetto. Je to vďaka ich ľahkosti ´, ako aj pikantnému obsahu.

Chardonnay

Táto odroda sa hodí k mastným rybám alebo rybám s bohatou omáčkou

Šedivé biele, ako napríklad Chardonnay z Kalifornie, Čile alebo Austrálie, sú lahodné s rybami, ako sú losos alebo akékoľvek morské plody v omáčke.

Šampanské

Šampanské sa perfektne hodí ku  všetkému, čo je slané

Väčšina suchých šumivých vín, ako napríklad brut Champagne alebo Španielske cava je v skutočnosti málo sladké. Práve preto môže vyniknúť ich chuť iba v prípade, že ich skombinujete so slanými jedlami, ako sú napríklad rezance s morskými riasami.

Cabernet Sauvignon

Toto víno sa ideálne hodí ku šťavnatému červenému mäsu

Kalifornská zmes Cabernetu a Bordeauxu tiež chutí so steakmi alebo kotletkami, ako sú napríklad jahňacie kotlety s bylinkami.

Dry Rosé (suché rosé)

Pre bohaté jedlá a syry

Hoci sa niektoré syry lepšie kombinujú s bielym alebo červeným vínom, väčšina z nich aj tak veľmi dobre chutí so suchým ružovým vínom. Je to spôsobené jeho ideálnou kyslosťou v kombinácií s ovocným charakterom, prislúchajúcim červeným vínam.

Veltlínske zelené

Hodí sa ku pokrmom so šalátom alebo čerstvou zeleninou

Podmanivou môže byť rakúska vôňa citrusu a ďateliny v kombinácií s ďalšími bylinkami, ako je cuketa linguine. Okrem Veltlínu sa bylinky ideálne hodia aj k vínu Albarino zo Španielska, či Vermentino z Talianska.

Moscato d´Asti

Víno patriace k ovocným dezertom

Mierne sladké šumivé vína, ako je Moscato d´Asti, šampanské demi-sec a Asti Spumante, pomáhajú zdôrazniť chuť ovocia v dezerte. V kombinácií s chutným koláčikom sa jedná o naozajstný kulinársky zážitok.

Rubriky

Štítky

darček na valentína darčekové fľaše mdž deň žien Zlaté šampanské aký darček aký firemný darček biele víno červené víno červené víno na chudnutie darček k darček k narodeninám darček na deň otcov darček pre frajera darček pre frajera darček pre mamu darček pre muža darček pre muža darčeková fľaša darčeková fľaša darčekové fľaše k narodeninám darčekové víno darčekové víno darčekové víno na valentína darčeky pre mužov degustácia vína delenie vín dream line egrešové víno firemné darčeky firemný darček firemný darček firemný večierok hodnotenie vína hrozno jahodové víno jedlá koštovka vína krst knihy ľadové víno ľadové víno limbašké vína malinové víno mdž miešaný nápoj muži najlepšie vína nápad na darček nápady na darček narodeniny o víne originálny darček pre muža ovocné vína personalizované víno ríbezľové víno šampanské šampanské šampasnké so zlatom šampus Sekt so zlatom silvester skladovanie vína staré víno šumivé víno šumivé víno šumivé víno svadobné víno tip na darček tip na darček tipy na darčeky tipy na darčeky tipy na darčeky účinky vína Valentí valentín valentine vhodný darček pre muža Vianočné darčeky vianočný darček vianočný darček pre mamu Vianočný darček pre otca vianočný darček pre priateľku víno víno víno víno na chudnutie víno na svadbu víno na valentína víno pre ženu vinohrad višňové víno výroba vína výslužkové víno výstava vín zásnuby ženy zlaté šampasnké
OWJlNWQ1N