Červené víno ako elixír života

08.02.2017

Červené víno ako elixír života

O tom, aké zdravé je vypiť jeden, či dva poháre vína denne, sa napísalo určite už veľa článkov.

 Mnohí by mohli s tým súhlasiť, avšak našli by sa aj takí, ktorí by v tom šípili tichý zámer podporovať pitie alkoholu, nevidiac ten obrovsky spoločenský problém medzi nami. Našťastie, dnes tu máme na všetko vedcov a rôzne špeciálne štúdie, ktorí dokážu vyžmýkať pravdu aj z takej obyčajnej bobuľky hrozna.

Môžeme teda s pokojne vyhlásiť, že víno je naozaj liekom, obzvlášť to červené. Rozdiel pritom poznať hneď na prvý pohľad. Totiž, možno ste si viacerí všimli, že pri výrobe bieleho vína sa hroznová šťČervené vínoava dôkladne oddeľuje od zrniek a šupiniek, vďaka čomu je tento nápoj číry a svetlý, bohatý na viaceré ovocné chute. Naopak, chýbajú mu antioxidanty a tanín, ktoré sú obsiahnuté v zrnkách, či bobuliach červeného hrozna, ktoré sa spracúvajú spolu s vínom. Práve preto sú všetky červené vína tradične husté a tmavé. Tieto látky pôsobia terapeuticky na ochorenia očí, srdca, nervový systém a upravujú cholesterol. Avšak, šampiónom na poli životu prospešných zložiek v červenom víne sú polyfenoly, na čele s látkou zvanou ,,rezveratrol“. O tej sa hovorí, že dokáže doslova predĺžiť život. Je totiž schopná znížiť výskyt srdcovo cievnych ochorení a rakoviny a rovnako tak bojuje spolu s vami s nepríjemným ,,Alzheimerom“, či demenciou.

Hovorí sa, že aj na víno treba dozrieť, a je to skutočne pravda. Britskí vedci tvrdia, že ľuďom do 30 rokov stačí vypiť jeden pohár vína denne, avšak s pribúdajúcim vekom sa táto hranica už zvyšuje. Mužom nad 35 rokov sa už odporúčajú poháriky dva, tri poháriky pre 45 ročných, až sa napokon dostávame k zaslúžilým dôchodcom (85 rokov), ktorí môžu spokojne siahnuť aj na celú fľašu.

Napokon, máme ešte vynikajúcu správu pre všetkých bojovníkov s dobrou líniou. Tento krát, Austrálski vedci zistili, že len jediná kvapka červeného vína po jedle, zabraňuje ukladaniu tuku v našom tele. Dokonca, ani len obyčajná voda nemá takéto blahodarné účinky. Tá maximálne len zahasí náš smäd. Preto na záver môžeme s pokojným svedomím dodať: ,,jedzte, pite a zabávajte sa“...len vám pri tom nikdy nemôže chýbať vaše obľúbené červené víno!

Rubriky

Štítky

darček na valentína darčekové fľaše mdž deň žien Zlaté šampanské aký darček aký firemný darček biele víno červené víno červené víno na chudnutie darček k darček k narodeninám darček na deň otcov darček pre frajera darček pre frajera darček pre mamu darček pre muža darček pre muža darčeková fľaša darčeková fľaša darčekové fľaše k narodeninám darčekové víno darčekové víno darčekové víno na valentína darčeky pre mužov degustácia vína delenie vín dream line egrešové víno firemné darčeky firemný darček firemný darček firemný večierok hodnotenie vína hrozno jahodové víno jedlá koštovka vína krst knihy ľadové víno ľadové víno limbašké vína malinové víno mdž miešaný nápoj muži najlepšie vína nápad na darček nápady na darček narodeniny o víne originálny darček pre muža ovocné vína personalizované víno ríbezľové víno šampanské šampanské šampasnké so zlatom šampus Sekt so zlatom silvester skladovanie vína staré víno šumivé víno šumivé víno šumivé víno svadobné víno tip na darček tip na darček tipy na darčeky tipy na darčeky tipy na darčeky účinky vína Valentí valentín valentine vhodný darček pre muža Vianočné darčeky vianočný darček vianočný darček pre mamu Vianočný darček pre otca vianočný darček pre priateľku víno víno víno víno na chudnutie víno na svadbu víno na valentína víno pre ženu vinohrad višňové víno výroba vína výslužkové víno výstava vín zásnuby ženy zlaté šampasnké
MTU3ODM1NT